2002: Lugu aegunud passist

ÕF Farbex
Pärnu Raeküla Gümnaasium
Kleebistega klaasid

Firma liikmed: Firmat tegi kogu klass. Juhatusse kuulusid Jekaterina Põldots, Madis Kubu, Virginia Kanoshin, Joosep Laik jt. Euroopas käis kolm tüdrukut.

Farbex taastas aastaks Raeküla Gümnaasiumi edutee, tuues oma disainklaasidega Eesti võistluselt esikoha. Võistlus toimus sel aastal Võrus ning Farbexi võidule aitas suuresti kaasa nende peakonkurendi halb ettevalmistus võistluseks. Farbexi tüdrukutel seevastu oli Eesti võistluseks kõik paigas, stendikujundus läbi mõeldud, esinemine emotsionaalne ja värvikas. Nii see võit tuligi.

Pariis ootas kolme tüdrukut ja nende juhendajat juuli lõpus enda juurde.  Jekaterina kirjutab: „Mul on kõige eredamalt meeles see, kui me läksime Pariisi Eestit esindama. See oli veel selline aeg, kui väga paljud noored ei olnud välismaal käinud ega lennukiga lennanud. Meie tiim oli kolmeliikmeline + õpetaja. Noortest olin vaid mina varem lennanud, aga teistel oli see esimene kord. Milline hirm ja paanika minu tiimikaaslastes oli! Lausa nii suur, et 1 neiu võttis lennujaama kaasa oma aegunud passi ja see selgus alles passikontrollis. Õnneks läks nii hästi, et tal võimaldati järgmise lennuga järele tulla (kui pass jõuab Pärnust Tallinnasse), kuid see eeldas seda, et ta peab selle teekonna läbima üksi, meieta.“

Nii see oli. Kõik paistis toimivat ideaalselt: sõbranna saadi kätte, tema sai tüdruku vanaemalt võtme, pani passi bussi peale ja piiga jõudis kenasti kella ühese lennuki peale. Esmakordsel lendaja lennuhirmu kasvatas üksinda lendamine lauspaanikaks. Seetõttu võttis piloot ta oma hoolitseda ning tüdruk sai ära käia isegi kokpitis, kus nägi, kuidas lendamine tegelikult käis.

Jekaterina jätkab: „Igal juhul jõudis ta meile järele ja see millise vaimustusega ta rääkis oma lennust, oli lausa kadestamisväärne. Kogu lennuki meeskond teadis, et üks „hull“ on nende lennule tulemas ja see, kuidas teda koheldi ja kuidas kapten isiklikult tegi temaga tutvust ja näitas, kuidas lennukit juhitakse,  oli imetlusväärne. Lühidalt öeldes – õpilasfirma rahvusvaheline kogemus andis nii mõnelegi julguse ja lausa naudingu järgnevateks lennureisideks.“

Pariisi võistlus läks pisitasa. Kõik tehti ära korralikult, aga võistlused olid juba nii edasi arenenud, et kleepsuklaasidega enam kohalootust ei andnud.

Previous
Previous

2003: Idabloki riikide ajalooline kolmas koht - Eestile!

Next
Next

2001: Võitlus 39 kraadise palavikuga Moskvas