1998: Ärimehed proovivad kätt erinevate toodetega
ÕF 3Team
Tallinna Reaalkool
Erinevad tooted
Firma liimed: Rain Neemoja, Ragnar Viilu, Oliver Peek.
Noored näitasid end tõeliste sariettevõtjatena juba kooliajal. Alustati kooli sümboolikaga lipsunõelte tegemisega. Ragnar meenutab: „Olime väga rahul, kui meie lipsunõela ostis väga respekteeritud ja kardetud füüsikaõpetaja. Mis võis minna valesti? Seda me saime teada järgmises tunnis terve klassi ees. Nimelt lipsunõelale kinnitatud kooli logo oli lahti tulnud, sest firma, kellelt me seda teenust ostsime, oli teinud halba tööd ning ka meie ei kontrollinud oma toodete kvaliteeti. Seepärast meid noomiti terve klassi ees, et vot sellised on need ärimehed. Pead liiva alla me selle pärast ei peitnud vaid leidsime kindlama kinnituse viisi ning vahetasime mõned lipsunõelad välja. Ikka juhtub.“ Tagantjärele väike seik, aga kooliõpilasena üle elada ei soovi seda keegi.
See aga ei olnud noorte ainus muudatus õpilasfirma ajal. Kooli sümboolikaga tooteid teatavasti Eesti laadal ei müü. Seega – hakati tegema kalendreid ja müük muudkui sujus. Siis aga oli võimalus minna märtsikuus Prantsusmaale Euroopa laadale. Sinna aga ei sobi ei kooli sümboolikaga lipsunõelad ega ajast ja arust eestikeelsed kalendrid. Soov minna oli aga suur ning mõeldi välja uus ja keskkonnasäästlik toode: hakati tegema väikseid märkmikke, mille kaanteks said kasutatud telefonikaardid (kas keegi teab veel, mis need olid?). Müük läks hästi nii Prantsusmaal kui ka Eestis.
Eesti võistlus toimus Pärnus ja oli tõeline rebimine! Favoriit küll oldi, aga teisedki ei andnud alla. Närv vedas pisut alt lavaesinemisel, aga õnneks vaatas žürii seekord sisu rohkem kui välist sära ning võit oligi käes.
Maltale minekuks raha kokkusaamine ei olnud samuti kerge, kuid kohale jõuti! Aruanne oli juba üsna euroopalik ning ka lavaesinemisel ei olnud tähelepanust puudu! Siiski oli Eestil veel vähe kogemust, et auhind kätte saada.